Email Kaydol Aç

Email Kaydol Aç

Bildiğiniz gibi internet üzerinde sizlere mail hizmeti veren birçok internet sitesi bulunmakta. Sizde ihtiyaçlarınız doğrultusunda kendinize en uygun kullanımı basit bir servis sağlayıcı seçekerek bir email açıp kullanabilirsiniz. Kayıt olma ve veri kaybı gibi sorunları bulunmayan oldukça geniş alana sahip mail adresleri veren siteler bulunmakta olup bunların başında yahoo, google, hotmail, yandex gibi firmalar bulunmaktadır. Hemen hemen hepsinin kullanımı oldukça basit olup başlangıç düzeyinde olan bir bilgisayar kullanıcısının becerebileceği türden email servisleridir. Buradaki bizim amacımız sizin seçtiğiniz mail servisine üye olmanız doğrultusunda meydana çıkabilecek olan problemleri giderip sizlere yardımcı olmak ve güzel bir mail hesabı sahibi olmanızı sağlamaktır. Takıldığınız her konuda yorum atarak yazarlarımızdan mutlaka yardım isteyin, sizinde kolayca bir mail adresiniz olsun.

Hotmail Ayarları
Hotmail bildiğiniz üzere internet üzerinden sağlanan basit bir e- posta servisidir ve ücretsiz olarak kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Bu makalemizde sizlere hotmail ayarları hakkında kısaca bilgi vereceğim.

İlk olarak e- posta hesabınız ile sisteme giriş yapıyorsunuz. Giriş yaptıktan sonra yukarıda sağda görünen vida başlığına benzer bir işaret göreceksiniz. O ikona tıklıyor ve daha sonra aşağıda hotmail ayarlarına girebileceğiniz bölüm olan diğer e- posta ayarları diye bir yer var ve ona tıklıyorsunuz. Genel anlamda bakacak olursanız, buradan tüm ayarları görebilirsiniz. Bu ayarlar içinde sizin adresinizin güvenlik bölümü, hesabınız hakkında bir takım bilgiler, e posta yazma ve e posta okuma gibi genel başlık altında bilgiler, engelleme yönetimi ve outlook hesabınızı özelleştrme gibi özelliklere sahip bölümler ekrana gelmektedir.

Hotmail ayarları başlığı altında hesabınızı kendinize göre şekilledirebilir, gereksiz gördüğünüz e postaları engelleyerek, rahat bir kullanım sağayabilirsiniz. Ayarlar hakkında kafanıza takılabilecek herhangi bir sorunun cevabını da buradan rahatlık ile bulabilir ve sorunlarını rahat bir şekilde çözebilirsiniz.

Eğer sizde Hotmail kullanıcı olmak istiyor iseniz, yapmanız gereken bir kaç işlem önünüze çıkacaktır. Atmanız gereken ilk adım istediğiniz isimde kendinize bir kullanıcı adı almanız olmalıdır. Herhangi bir internet tarayıcısından Hotmail sayfasına giriş yaptıktan sonraki yapacağınız işlem Microsoft hesabınız yok mu? Şimdi kaydolun yazısına ekranda bir göz atmak olacaktır. Sonrasında mavi ile belirtilmiş kaydolun yazısına tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza açılan yeni sayfada adınız, soyadınız gibi temel bilgilerin yanında kendinize belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı yaratmanız gerekmektedir. Kullanıcı adınızı verilen yönergeler doğrultusunda kolayca belirledikten sonra sizden bir diğer işlem olarak parala oluşturmanız istenecektir. Oluşturmanız gereken parola güvenliğinizin sağlam olması açısından en az sekiz karakter olmalı ve içinde büyük küçük harf karışımı yapmalısınız. Kullanıcı adınızı ve parolanızı oluşturma işleminden sonra, yaşadığınız ülke butonuna tıklayıp ülkenizi seçip, sonrasında posta kodunuzu girmelisiniz. Daha sonra doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde belirttikten sonra cinsiyetinizi belirtmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemler bittikten sonra bilgilerinizi koruma altına alma amacı ile telefon numaranızı ve şifreyi unutma ihtimalinize karşı alternatif bir e-pıta adresi girmeniz gerekmektedir. Son işlem olarak hesabı açan kişinin gerçek bir insan tarafından oluşturulduğuna emin olmak adına istenen ve ekranda karşınıza çıkan kodu boş kutuya yazmanız olacaktır. Sonrasında hesap oluştur butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilir ve ana sayfadan sadece kullanıcı adınız ve parolanız ile giriş yapıp Hotmail dünyasına dahil olabilirsiniz.

2 thoughts on “Email Kaydol Aç

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir